AlgKool
Lasteaed
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Uuemõisa Lasteaed-Algkool

Galerii Erasmus+ projektikohtumine Hispaanias, 19.-23.09.2016 (19.09.16)

19.-23.septembril toimus järjekordne rahvusvahelise Erasmus+ projekti “ICU - võti edukamaks õpetamiseks” projektikohtumine, sedakorda Hispaanias, Kataloonias.

Projekt saab teoks tänu Euroopa Komisjoni elukestva õppe programmile ning kestab 2015-2017. Projektis osaleb kuus riiki: Eesti, Soome, Norra, Poola, Horvaatia ja Hispaania.

19. septembri varahommikul alustasid kolm Uuemõisa Lasteaed-Algkooli õpetajat teed sooja Hispaania poole. Järgmisel päeval algas juba tõsine töö, kui külastasime partnerkooli Perafortis, Tarragona lähistel. Escola Josep Veciana de Perafort on 180-õpilasega algkool, mille juures on ka lasteaed. Lasteaias käivad lapsed kuni 3-aastani, seejärel on kõik juba koolilapsed. Õpilased esitasid meile tervituseks mõned laulud ning mängisid flööti. Vaatasime partnerkoole tutvustavaid videoid ning vahetasime nukke - igal projektikohtumisel reisivad kõikide partnerite rahvarõivastes nukud uude riiki. Neljapäeval oli kõigil osalejatel tore võimalus anda tundi oma emakeeles. Meie andsime tundi 3-aastastele ning 3. klassi õpilastele. Kõik õpilased said väga hästi selgeks tantsu “Kaks sammu sissepoole”. Koosolekutel andsime üksteisele tagasisidet, kuidas toimisid lugemise põhioskust tugevdavad meetodid ning vahetasime kirjutamise põhioskusele suunatud meetodeid.

Peale tööpäevi koolis suundusime Tarragonasse, mis oli meie peatuspaigaks. Tarragona, Tarraco, oli Rooma impeeriumi tähtsuselt teine linn, kahel aastal koguni pealinn, kui seal elas keiser Augustus. Tarragonas on iidset ajalugu märgata igal sammul -  kuna linn asetseb iidse linnamüüri sees ja ümber, siis majade ehitusel on kasutatud palju Rooma-aegset ehitusmaterjali. Samuti saab imetleda täies uhkuses amfiteatrit, mis on peaaegu täielikult säilinud. Väga muljetavaldav on ka Tarragona Santa Tecla katedraal, mis asub kunagise keiser Augustuse templi koha peal. Meil oli suurepärane võimalus giidi juhendamisel näha palju põnevat, kaasa arvatud käigud iidse Rooma tsirkuse all.
Meie Tarragonas viibimise ajal toimus Santa Tecla festival. Saime osa “hiiglaste” rongkäigust, nägime kuulsate inimtornide harjutamist ning viimasel õhtul lendas tänavail lausa tuld.
Inimtornide ehitamine on sealkandis väga populaarne alates 15. sajandist, kui üks akrobaatide rühm neid tegema hakkas. Tänaseks päevaks on sellest kujunenud väga oluline mõõduvõtmine erinevate akrobaatide klubide vahel ning algupärased 6-korruselised tornid on kasvanud lausa 10-korruselisteks!

Nädal oli väga töine ning pakkus põneva kultuurielamuse. Järgmine projektikohtumine toimub jaanuari lõpus Horvaatias.

Kõik õigused kaitstud © Uuemõisa Lasteaed-Algkool